Ceny fotowoltaiki w przełożeniu na moc

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

            Instalując fotowoltaikę w swoim domu, zwykle decydujemy się na używanie jej jako głównego źródła prądu, wykorzystując przyłącze do linii ogólnej jako awaryjne. Najczęściej pozwala to na uzyskanie takiej ilości energii elektrycznej, która całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie naszego gospodarstwa, a rachunki maleją aż do kwoty około 10 zł, w której zawierają się opłaty stałe, pozwalające na awaryjne korzystanie z przyłącza zakładu energetycznego. Najpierw jednak, by wygenerować zysk energetyczny, musimy zainwestować nieco kapitału. Jakiego rzędu to są koszta? Przyjrzyjmy się konkretom na podstawie cen zestawów do samodzielnego montażu z naszego sklepu.

            Instalacje 3kW to idealne rozwiązanie dla tych, których maksymalne zużycie prądu nie przekracza rocznie 3000kW lub dla tych, którzy chcą nieco zmniejszyć rachunek za prąd, bez ponoszenia zbędnych kosztów. Cena takiego zestawu to obecnie 10250zł – 15950 zł w zależności od producenta i mocy samego panelu (330W-400W). Obecnie najdroższymi zestawami w naszym sklepie są te marki Hyundai, choć jakość ich wykonania warta jest każdej wydanej złotówki. W ich budowie wykorzystano najlepsze podzespoły dostępne na rynku, co samo w sobie stanowi gwarancję niezawodności i wysokich uzysków przez długie lata użytkowania.         

            Cena równie popularnej, choć stosunkowo niewielkiej instalacji 4 kW, to koszt wahający się między 15 150 zł a 20 100 zł. I tak kolejno: 5 kW możemy mieć już w granicach 16 650 zł – 23 600 zł, 6 kW to wydatek rzędu 18 050 zł – 26 000 zł, na 7 kW musimy przeznaczyć kwotę od 18700 zł do 29 000 zł. By zakupić instalację o mocy 8 kW, należy przygotować się na kwotę 22 200 zł – 33 900 zł. Największą dostępną w naszym sklepie instalacją jest zestaw o mocy 10 kW, na zakup którego należy przeznaczyć od 25 600 zł do 39 000 zł.

Zaskoczeni? Zmartwionym przypominamy, że standardowe gospodarstwo domowe zużywa około 4000 kW rocznie, lecz im większa moc instalacji, na tym więcej udogodnień XXI wieku możemy sobie pozwolić. Kto w upały nie myśli o klimatyzacji? Bo my tak! Utrzymanie klimatyzatora w okresie letnim to wydatek rzędu około 70 zł miesięcznie w niewielkim domu, bo o powierzchni zaledwie 60-70 m2. Dużo, prawda? A może marzy Wam się pompa ciepła? Wystarczy nieznacznie zwiększyć moc instalacji i możecie cieszyć się je pracą niemal za darmo, a to tylko nieliczne z zalet posiadania własnej fotowoltaiki.

Pamiętajmy, że energia elektryczna z fotowoltaiki to całkowicie odnawialne, a nawet nieskończone źródło prądu, stanowiące niemal idealną alternatywę dla energii produkowanej ze źródeł konwencjonalnych, a w szczególności z kopalin.

Dodatkowo, jeśli czujesz się przytłoczony cenami założenia paneli, zapoznaj się z metodami zmniejszenia kosztów własnych, o czym pisaliśmy już wcześniej. Dofinansowanie z programu Mój Prąd, a także odliczenie fotowoltaiki od podatku pozwala zredukować koszty do 0 zł. Tak, to nie żart! Aby dowiedzieć się więcej na temat odliczenia instalacji od podatku dochodowego zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat. I pamiętaj, że tylko zakładając baterie do końca tego roku, możesz skorzystać z preferencyjnych zasad rozliczania energii z zakładem energetycznym z gwarancją warunków na 15 lat. Taniej już nie będzie, dlatego nie zastanawiaj się dłużej, skontaktuj się z nami i pozwól sobie doradzić w kwestii wyboru najlepszego zestawu!

ecoABM

ecoABM

Wykonywanie instalacji fotowoltaicznych Białystok – hurtownia fotowoltaiczna Podlasie. Działamy od 1992 roku.

Komentarze