PRACE ZIEMNE I FUNDAMENTOWE

Fundamenty

Fundament to podstawa każdego domu i jego najbardziej obciążona część. Aby skutecznie pełnił swoją rolę, musi być dopasowany do przewidywanych obciążeń. Nasza wykwalifikowana kadra pracownicza ma indywidualne podejście do obiektu dzięki czemu prace wykonywane są profesjonalnie i na najwyższym poziomie.

Montaż szalunków systemowych

Wykwalifikowana i doświadczona kadra cieśli szalunkowych pozwala nam na profesjonalne i bezpieczne wykonanie deskowania w szalunkach systemowych renomowanych producentów

Od czego zacząć ?

Zanim zacznie się robić wykopy pod fundamenty, najpierw trzeba dokładnie wyznaczyć na działce miejsce, w którym stanie dom. Nazywa się to wytyczaniem fundamentów. Wytyczanie fundamentów zlecamy uprawnionemu geodecie. Na podstawie dokumentacji projektowej wytycza on w terenie i oznacza wszystkie charakterystyczne punkty oraz osie geometryczne budynku. Zanim rozpoczniemy prac ziemne, upewnijmy się, że w miejscu, gdzie planujemy robić wykopy pod fundamenty, nie ma przewodów instalacji (np. gazowej czy wodno-kanalizacyjnej).

W naszej ofercie mamy również wynajem szalunków systemowych ustawianych ręcznie do szalowania ścian fundamentowych, słupów, murków, płotów itp. Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt telefoniczny.

Prace ziemne - mechanicznie czy ręcznie ?

Wykopy pod fundamenty można wykonywać mechanicznie, wynajmując koparkę albo ręcznie – łopatą. Wcześniej z obszaru, gdzie zaplanowano wykopy, trzeba usunąć i odłożyć warstwę ziemi urodzajnej.

Jeśli decydujemy się na wynajęcie koparki, prace zajmą nie dłużej niż dzień lub dwa. W przypadku pracy ręcznej praca potrwa znacznie dłużej.

Oferujemy prace ziemne oraz możliwość wynajmu koparki JBC XC4 z operatorem.

Nasze ostatnie realizacje